TITLE

DESCRIPTION

WYJAZD DO KINA

30 listopada pojechaliśmy do kina na seans pod tytułem"Opowieści – skarby i skarbce naszej kultury. Co młody patriota powinien wiedzieć o własnej tradycji?"

W prastarych opowieściach drzemie niezwykła moc. Niektóre z nich od wieków bawią, wytykają nam nasze przywary, pouczają, jak postępować, ale i gromadzą nas wokół siebie, sprawiając, że czujemy się wspólnotą. Czy dziś działają tak samo, jak dawniej? Poznańskie TV Studio Filmów Animowanych sięga po najpiękniejsze baśnie i udowadnia, że ich siła wcale nie osłabła. Adaptacja Lnu H. Ch. Andersena, ale i tradycyjne polskie opowieści, Kluskowa bramaApolejka i jej osiołekWarszawska syrenkęO niezwykłej przyjaźni przypomniane kolejnemu pokoleniu uzmysłowią widzom, jakie bogactwo kryje się w naszej tradycji.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress